Başarılarımız

Mavidans Akademi, kurucularımız Ayda Zorlu Nebioğlu ve Nurhan Nebioğlu'nun öncülüğünde Nişantaşı-Şişli'de bale ve dans alanında akademik ve üst düzeyde bir eğitim anlayışıyla hizmet vermektedir.

Mavidans Bale ve Dans Okulu açıldığı günden bu yana yüzlerce öğrenci yetiştirerek, onlara dans alanında bir gelecek ve meslek kazandırmıştır. Öğrencilerimiz aldıkları eğitimin karşılığını yurtiçi ve yurtdışında önemli başarılara imza atarak göstermeye devam etmektedir.

TÜRKİYE'NİN İLK MEB ONAYLI MODERN DANS DİPLOMA PROGRAMI, MAVİDANS BALE VE DANS OKULU TARAFINDAN OLUŞTURARAK ÜLKEMİZE KAZANDIRILMIŞTIR!

Ayda Zorlu ve Nurhan Nebioğlu'nun oluşturduğu müfredat ile Türkiye'nin ilk MEB onaylı Modern Dans Programı ülkemizde önemli bir boşluğu doldurmuştur.

Programın temel amacı üniversitelerin Dans Programlarına da alternatif olarak teknik seviyesi yüksek dansçı, eğitmen ve koreograf yetiştirmektir. (Program hakkında daha ayrıntılı bilgi için: http://www.balekurslarim.com/19/MEB-Onayli-Modern-Dans-Diploma-Programi.html)


CATS MÜZİKALİ MAVİDANS BALE VE DANS OKULU'NDA! TÜRKİYE'DE İLK! İSTANBUL'DA 3 HAFTA BOYUNCA TEMSİL VEREN CATS MÜZİKALİNİN DANSÇISI CAMERON BALL, DANS ATÖLYESİ İÇİN MAVİDANS BALE VE DANS OKULU’NDAYDI!

Ülkemizde 3 hafta boyunca kapalı gişe sahnelenen ünlü Broadway müzikali “Cats”in Macavity karakterini(gösterinin gerçek kötü adamı) canlandıran aktör/müzisyen/ dansçısı Cameron Ball, Mavidans Bale ve Dans Okulu'nda müzikal dans atölyesindeydi.

25 Ocak, 26 Ocak ve 1 Şubat 2014 tarihlerinde Mavidans Bale ve Dans Okulu'nda düzenlenen dans atölyesine ilgi büyüktü! Orijinal “Cats” müzikalinden bölümlerin öğretildiği ve çalışıldığı atölyeye öğrenci ve velilerimiz yoğun ilgi gösterdi.


DÜNYACA ÜNLÜ İSPANYOL DANS TOPLULUĞU "LOS VIVANCOS"UN DANSÇISI AARON VIVANCOS, MAVİDANS BALE VE DANS OKULU KURUCUSU AYDA ZORLU'NUN DAVETLİSİ OLARAK TÜRKİYE'DE İLK KEZ DANS WORKSHOP DÜZENLEDİ!

Aaron Vivancos 8-9 Aralık 2012 Tarihleri Arasında Mavidans Bale ve Dans Okulu'nda Çocuk ve Yetişkinler için Klasik Bale, Flamenko, Street Jazz Dans ve Modern Dans Atölyesi Düzenledi!

Türkiye’de ilk kez workshopa katılan İspanya’nın ünlü Los Vivancos Dans Topluluğu, öğrenci ve dans severler tarafından büyük coşku ve beğeniyle karşılandı.


MODERN DANS DİPLOMA PROGRAMI ÖĞRENCİLERİMİZDEN BESTE YILMAZ, 2013 YILINDA AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ'NDE UNIVERSITY OF ILLINOIS AT URBANA-CHAMPAIGN DEPARTMENT OF DANCE BÖLÜMÜNÜ KAZANMIŞTIR! ÖĞRENCİMİZE UZUN VE BAŞARILI BİR SANAT HAYATI DİLERİZ.


ÖĞRENCİLERİMİZDEN ESRA ŞEFİK, 2010 YILINDA AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ'NDE TUFTS UNIVERSITY DEPARTMENT OF DRAMA&DANCE BÖLÜMÜNÜ KAZANMIŞTIR! KENDİSİNE DANS VE SANAT DOLU BİR HAYATI DİLERİZ.


MAVİDANS BALE VE DANS OKULU ÖĞRENCİLERİ KONSERVATUARLARIN MODERN DANS BÖLÜMLERİNİ KAZANMADA KİTLESEL BAŞARI YAKALAMIŞTIR!

Kurumumuz Konservatuarların Modern Dans Bölümlerine her yıl aralıksız öğrenci hazırlamaktadır. (Daha ayrıntılı bilgi için: http://www.balekurslarim.com/22/Konservatuara-Hazirlik-.html)

Öğrencilerimiz konservatuarı kazanma oranında büyük bir başarı oranı yakalamıştır.

Kurumumuz bugüne kadar onlarca öğrenciye Konservatuarların Modern Dans Bölümlerini kazandırmıştır.

ÜNİVERSİTELERİN MODERN DANS BÖLÜMLERİNİ KAZANAN ÖĞRENCİLERİMİZ:
Işık Gür(Mimar Sinan G.S.Ü. Çağdaş Dans Anasanat Dalı)
Merve Eren((Mimar Sinan G.S.Ü. Çağdaş Dans Anasanat Dalı)
Beste Yılmaz(University of Illinois at Urbana-Champaign Department of Dance-USA)
Esra Şefik(Tufts University Department Of Drama&Dance-USA)
Ceren Atalay(Yıldız Teknik Ünv. Modern Dans Ansanat Dalı)
Ece İnan(Yıldız Teknik Ünv. Modern Dans Ansanat Dalı)
Serenay Oğuz(Yıldız Teknik Ünv. Modern Dans Ansanat Dalı)
Begüm Balcıoğlu(Mimar Sinan Ünv. Modern Dans Anasanat Dalı)
Göksu Tumaç(Mimar Sinan Ünv. Modern Dans Anasanat Dalı)
Müge Koçak(Yıldız Teknik Ünv. Modern Dans Ansanat Dalı)
Ege Gülşen(Yıldız Teknik Ünv. Modern Dans Ansanat Dalı)
Eren Talas(Yıldız Teknik Ünv. Modern Dans Ansanat Dalı)
Gizem Yıldız(Yıldız Teknik Ünv. Modern Dans Ansanat Dalı)
Nehir Eroğlu(Yıldız Teknik Ünv. Modern Dans Ansanat Dalı)
Sırma Öztaş(Yıldız Teknik Ünv. Modern Dans Ansanat Dalı)
Özge Pelin Tüfekçi (Mimar Sinan Ünv. Modern Dans Anasanat Dalı)
Melis Aksoy (Mimar Sinan Ünv. Modern Dans Anasanat Dalı)
Beril Batbay(Mimar Sinan Ünv. Modern Dans Anasanat Dalı)
Rosita Menda(Yıldız Teknik Ünv. Modern Dans Ansanat Dalı)
Seyhan Baysoy (Yıldız Teknik Ünv. Modern Dans Ansanat Dalı)
Canan Yücel (Yıldız Teknik Ünv. Modern Dans Ansanat Dalı)
Özge Derman(Yıldız Teknik Ünv. Modern Dans Ansanat Dalı)
Reyhan Oksay(Yıldız Teknik Ünv. Modern Dans Ansanat Dalı)
Gülşah Kaya(Yıldız Teknik Ünv. Modern Dans Ansanat Dalı)
Dilara Uzan(Mimar Sinan Ünv. Modern Dans Anasanat Dalı)
Dicle Doğan(Mimar Sinan Ünv. Modern Dans Anasanat Dalı)
Tuğba Özoğlu(Mimar Sinan Ünv. Modern Dans Anasanat Dalı)
Serkan Bozkurt(Mimar Sinan Ünv. Modern Dans Anasanat Dalı)
Deniz Kırcı(Mimar Sinan Ünv. Modern Dans Ansanat Dalı)
Gizem Çakır(Mimar Sinan Ünv. Modern Dans Anasanat Dalı)
Nazlı Esen(Mimar Sinan Ünv. Modern Dans Anasanat Dalı)


MAVİDANS STREET JAZZ DANS GRUBUMUZ 2011 TÜRKİYE DANS ŞAMPİYONU OLMUŞTUR!

29 Mayıs 2011 Pazar günü Ahmet Cömert Spor Salonu'nda Türkiye Dans Sporları Federasyonunun(TDSF) düzenlediği TÜRKİYE DANS SHOW ŞAMPİYONASI'NA ilk kez katılan okulumuz büyük bir başarıya imza atarak TÜRKİYE ŞAMPİYONU olmuştur.

Zorlu geçen Eleme, Yarı Final ve Final turlarının ardından takımımız ilk kez katıldığı yarışmada, rakiplerini geride bırakarak Türkiye Şampiyonu olmuştur.

Emeği geçen bütün eğitmen, yönetici kadrosu ve sonsuz desteklerini esirgemeyen velilerimize teşekkürlerimizi borç biliriz.

Canla başla, gece gündüz demeden çalışan ve emeklerinin karşılığını Türkiye Şampiyonu olarak alan dansçılarımızı kutluyor ve başarılarının devamını diliyoruz.